مدیریت شبکه های اجتماعی چیست؟

اگر بخواهید تا کسب و کار شما ارتباط بسیار نزدیکی با کاربران و مشتریان شما داشته باشد، شبکه های اجتماعی بهترین گزینه برای احقاق این موضوع میباشد. جایی که کاربران شما هر روز در آن ها حضور دارند و میتوانید هر روز خود را به نحوی به آن ها نشان بدهید. یک روز با معرفی محصولاتتان، یک روز با یک آموزش جذاب در زمینه کاریتان، یک روز با برگزاری یک سمینار، یک روز با یک پیشنهاد ویژه برای خرید، یک روز با یک چالش جذاب و... وقتی که شما در این شبکه ها حضور پیدا میکنید، حس زنده بودن و پویایی کسب و کارتان را به مشتریانتان نشان میدهید. اینکه حضور دارید و با قدرت در کنار آن ها هستید. هرچقدر بتوانید جذابیت های شبکه های اجتماعی تان را بالاتر ببرید، مشتریان به شما و برند شما اعتماد بیشتری خواهد کرد و در آینده، هر زمانی نیاز به حدمت و یا محصول شما داشته باشد، مطمئنا در مزحله اول به سراغ شما خواهند آمد. پس قدرت شبکه های احتماعی را جدی بگیرید و حتما با برنامه و استراتژی بلند مدت وارد آن شوید.

چند حقیقت جذاب درباره شبکه های اجتماعی

در ادامه بر طبق گزارش های معتبر جهانی چند حقیقت از شبکه های اجتماعی را مرور میکنیم

 • بیش از 3 میلیارد کاربر فعال به صورت ماهانه در شبکه های اجتماعی حضور دارند
 • اینستاگرام ماهانه 2 میلیارد یوزر فعال را در پلتفرم خود ثبت کرده است
 • محبوب ترین شبکه های مجازی در ایران اینستاگرام، تلگرام و توییتر میباشد و بعد از آن آپارات، لینکدین و یوتیوب قرار دارد
 • روزانه بیش از 95 میلیون عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته میشود
 • یبشترین کاربران شبکه های اجتماعی بین 35-24 سال سن دارند
 • به صورت میانگین کاربران اینستاگرام روزانه 29 دقیقه وقت برای چک کردن و گشت و گذار در این پلتفرم میگذارند
 • استوری اینستاگرام روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد
 • به طور متوسط هر کاربر در اینترنت 8.6 اکانت در شبکه های اجتماعی مختلف دارند
 • بیش از 200 میلیون اکانت کاری (Business Account) در اینستاگرام وجود دارد
 • 50% از کاربران اینستاگرام از دیدن پست و تبلیغ از برند و یا فروشگاه های مورد علاقه شان خوشحال میشوند
 • بیش از 500 هزار انفلوئنسر در اینستاگرام مشغول به فعالیت هستند

مدیریت حرفه ای شبکه های اجتماعی

کافه محتوا در زمینه تدوین استراتژی بلند مدت و همچنین مدیریت صفحات و شبکه های اجتماعی و همچنین پیاده سازی کمپیم های تبلیغاتی متوسط و بزرگ، میتواند در رشد کسب و کار شما نقش بسیار پررنگی داشته باشد. کافه محتوا با ارائه رزومه های درخشانی که در این 8 سال کسب کرده است، میتواند شما را مجاب کند که بهترین خدمات را در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی به شما عزیزان ارائه نماید. داشتن استراتژی اولیه و پیاده سازی قدرتمند به همراه در دست داشتن تمامی تخصص های مورد نیاز در این راه میتوانیم به شما بگوییم که بهترینیم. این تنها یک شعار نیست، و ما میتوانیم با اعداد و ارقام، این موضوع را به شما ثابت کنیم. پس با خیال راحت، شما به دنبال افزایش کیفیت و ارائه خدمت به کاربران باشید، کافه محتوا هم به دنبال ایجاد مشتریان بالقوه مناسب و نگه داری از مشتریان قدیمی و همچنین افزایش رضایت مندی آنها در کسب و کار شما با تمام قدرت ایستاده است. فلسفه وجودی کافه محتوا بر پایه رشد و ارتقای سطح خدمت رسانی به کسب و کار ها در زمینه تولید محتوای هدفمند میباشد و همین امر باعث شده امروز بتوانیم تمامی مشتریان خود را راضی نگه داریم و از این موضوع بسیار خوشحالیم

مراحل موفقیت یک شبکه اجتماعی

 • اهداف کسب و کار خود را با توجه به متد SMART طراحی کنیمباید بدانیم که یک هدف خاص و مشخص داریم که قابل اندازه گیری است. همچنین میدانیم هدفمان واقع بینانه و قابل دستیابی میباشد. همچنین حتما دارای زمانی محدود نیز باشد تا بتوان به آن هدف رسید و توانست هدف بعدی را برنامه ریزی کرد
 • مخاطبان خود را بیابیماین موضوع از مهم ترین قسمت های کسب موفقیت میباشد، اینکه بدانیم مخاطب هدف ما کیست و علایق آن را تا حدودی شناسایی نماییم تا بتوانیم به کانال هایی که ممکن است مخاطبانمان وجود داشته باشند ورود کنیم و از آن ها با شیوه ای درست(تولید محتوا، مطابق با سلیقه آن ها) دعوت کنیم تا عضو کانال ما نیز بشوند. تنها در این صورت است که میتوانیم شبکه اجتماعی خود را به بلوغ برسانیم و از آن در کسب سود بیشتر بهره ببریم
 • تدوین استراتژی ورودبرای اینکه بتوانیم بیشترین بازدهی را از شبکه های اجتماعی خود ببریم باید با یک استراتژی مشخص و برنامه ریزی شده پیروی کنیم تا بتوانیم به برندمان روح ببخشیم و خیلی راحت تر به اهدافمان دست پیدا کنیم. تدوین استراتژی یعنی راهکار هایی که برای رسیدن به اهدافمان باید اتخاذ کنیم و همه از آن پیروی نماییم.
 • انتخاب شبکه اجتماعی درستاین که ما بدانیم که مخاطبانمان بیشتر از چه شبکه یا شبکه های اجتماعی استفاده میکنند نقطه عطف کار به حساب می آید. این که روی حساب محبوبیت، یک شبکه اجتماعی را انتخاب کنیم و مخاطبان ما در آن حضور نداشته باشند، تمامی برنامه ریزی ها برای موفقیت نابود خواهد شد. پس باید بین شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توییتر، تلگرام، یوتیوب، آپارات و یا هر شبکه دیگری که وجود دارد، انتخاب درستی داشته باشیم.
 • تدوین تقویم محتواییاز بزرگ ترین و بهترین راه های رسیدن به هدف پیاده سازی تقویم محتوایی است. اینکه من بدانیم تا 1 ماه دیگر چه کاری میخواهم انجام دهم و چه محتوا هایی میخواهم تولید کنم، ما را برای ارائه درست آن محتوا آماده میکند و میتوانیم برنامه ریزی های زیادی روی آن انجام دهیم، همچنین دانستن برنامه آتی یکی از کلید های موفقیت در شبکه های اجتماعی میباشد.
 • استفاده از ابزارهای کمکی و پیش روندهدر هر شبکه اجتماعی ابزار هایی برای بهینه کردن پروفایل و یا اتومات کردن یک سری از کار ها وجود دارد که در صورت وجود میتوان از آن ها نیز کمک گرفت.
 • تولید محتوابا توجه به مراحل بالا، شروع بع تولید محتوای هدفمند میکنیم و در آن از تکنیک داستان سرایی یا سلسله مراتبی نیز استفاده میکنیم تا مخاطبان تشنه محتوای بعدی شما شوند و ترقیب شوند تا به اصطلاح زنگوله اطلاع رسانی پروفایل ما را روشن کنند.
 • پاسخ دهی سریع و روشندر شبکه های اجتماعی افراد همیشه به دنبال برقراری ارتباط با افراد یک کسب و کار و یا مجموعه میباشند. اینکه بتوانیم به سرعت با آن ها ارتباط بگیریم و پاسخی مناسب برای آن ها ارسال کنیم از نقاط مثبت و متمایز کننده در یک شبکه اجتماعی میباشد.
 • پذیرفتن اشتباهات و رفع سریع آنهابا توجه به اینکه جامعه آماری و مخاطبان ما نامحدود و یا حداقل بسیار بزرگ میباشد، ممکن است زمانی محتوایی خلق شود که با روحیات بعضی از مخاطبانمان همسو نباشد و باعث رنجش آنها گردد، پس باید انعطاف پذیر بوده و برای هر نقطه نظر مثبت یا منفی خود را آماده کنیم و جواب درخوری را برای آن زمان فراهم کرده باشیم. همچنین از آن اتفاق درس بگیریم و در آینده آن اشتباه را تبدیل به فرصت موفقیت برای کسب و کار کنیم و به اصطلاح بکوشیم تا نظرات منفی را به مثبت تغییر دهیم.
 • پیاده سازی برنامه بازاریابی و تبلیغات منظمبعد از اینکه به یک استانداردی در کسب و کار رسیدیم، نوبت به جذب مخاطبان از مسیر های بازاریابی و تبلیغات است، در این مرحله ما باید در کانال ها و یا پبج هایی که قبلا در قسمت شناخت مخاطبان پیدا کرده ایم، خود را معرفی نماییم و از مخاطبانمان دعوت کنیم تا عضو کانال ما بشوند، در این زمان است که مخاطب پس از ورود با یک شاکله و در اصل یک برند روبرو میشود و دوست دارد همراه شما باشد.
 • بهینه سازی مداوم پروفایل یا صفحه کسب و کاراینکه بتوانیم به مرور زمان کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی بهینه تر کنیم و آن را بروز نماییم، نقطه ای است که یک هدف بسیار بزرگ را میپروراند، آن هم اینست که به مخاطبان خود این موضوع را القا میکنیم که میتوانید به ما اعتماد کنید چون ما تشنه تر از همه به دنبال تغییرات برای بهبود هستیم و میتوانیم برای شما نیز بهترین باشیم.
 • گنجاندن محتوای تصویری و ویدئویی بروز و یونیکهر مخاطبی عاشق محتوا های تصویری نظیر اینفوگرافیک و یا ویدئو است، ما نیز به آن ها باید احترام بگذاریم و ویدئو و عکس های به درد بخور در شبکه اجتماعی مان تولید کنیم تا بتوانیم میزان رضایت آن ها را بالا و بالاتر ببریم.
 • درست کردن محتوا های چالشی و سمینارشما همیشه باید به دنبال دریافت یک ری اکشن از مخاطبانتان باشید و آن ها را به وجد بیاورید. حال ممکن است با خلق یک مسابقه هیجان انگیز، سوالات ساده و کاربردی، دعوت از آن ها به شرکت در سمینار ها و کار های خلاقانه دیگر. این کار باعث میشود تا مخاطب با شما احساس برادری کند و خود را جزوی از شما بداند. این زمان است که شما در پیاده سازی شبکه اجتماعیتان برنده شدید و میتوانید از آن در کسب درامد و سود بهره مناسبی ببرید.
 • پیاده سازی کمپین های تبلیغاتیحال که به نقطه ای رسیدیم که تقریبا تمامی باگ ها و مشکلات شبکه اجتماعی ما بر طرف شده است و برای تمامی راه ها و سد ها برنامه ریزی کرده ایم میتوانیم با پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی از افراد بیشتری جهت حضور و دنبال کردن صفحه ما دعوت کنیم و مطمئن هستیم که میتوانیم از پس تمامی مراحل آن بر بیاییم و کیفیت ارائه ما افت پیدا نمیکند و یا حداقل افت محسوسی را مشاهده نمیکنیم و با کمی تمرکز بیشتر سعی بر حفظ کیفیت موجود مینماییم.
 • گزارش گیریآمار و ارقام همیشه به ما نشان میدهد که آیا راهی را که میرویم درست است یا خیر. همیشه باید از برنامه های جانبی برای گرفتن گزارشات و آمار های شبکه اجتماعی و یا وبسایتمان استفاده نماییم تا بتوانیم همیشه بهترین نتیجه را خلق کنیم.

خدمات شبکه های اجتماعی کافه محتوا

کافه محتوا برای تقویت بازو های اصلی موفقیت در دیجیتال مارکتینگ، مدیریت شبکه های اجتماعی که رکن اصلی این موفقیت میباشد را به صورت حرفه ای دنبال میکند و از مدیران و متخصصان بنام در این حوزه کمک میگیرد. همچنین برای تقویت این حوزه با راه اندازی استدیوی حرفه ای تولید محتوا و تکمیل تمامی تجهیزات مورد نیاز، آماده خدمت رسانی به شبکه اجتماعی شما با بالاترین کیفیت میباشد. همچنین از آنجا که آمار و ارقام میتواند گویای موفقیت هر حوزه ای باشد ما به شما میتوانیم نمونه کار های موفقی را ارائه نماییم تا به حقانیت ادعای ما برسید. پس لطفا همین امروز برای راه اندازی، تقویت و مدیریت شبکه های اجتماعی خود اقدام نمایید